Кабмін зареєстрував у парламенті свій законопроект № 4408 від 20.11.2020 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи.

Законопроектом №4408 передбачається запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом на 1 липня 2021) із числа зайнятих на роботах за Списком № 1 і Списком № 2 (списки важких професій – ред.) та деяких інших категорій осіб, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Зазначається, що для осіб до 35 років, які до дати запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної системи набули не менше ніж третину необхідного стажу на важких роботах, передбачається право на перерахування накопичених коштів до солідарної системи та призначення пенсії на пільгових умовах, визначених законодавством.

Джерелом фінансування пенсійних виплат із солідарної системи та формування пенсійних активів у накопичувальній професійній пенсійній системі будуть страхові внески. Вони сплачуватимуться роботодавцями за рахунок підвищеної ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на заміну механізму відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. Страхові внески спрямовуватимуться до недержавних пенсійних фондів, які учасники вибиратимуть самостійно.

Законопроектом передбачається запровадити три професійні пенсійні програми:

Програма № 1 дає право на отримання пенсійних виплат після досягнення віку 50 років (Список № 1);

Програма № 2 – дає право на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років (Список № 2; інші категорії осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах);

Програма № 3 – дає можливість добровільно набути право участі в накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах, та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

ЄСВ для платників, які використовують працю найманих працівників, зайнятих повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці та інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, підвищать, залежно від професійної пенсійної програми, на 15%, на 7% чи на не менше ніж на 3% бази нарахування єдиного внеску.

У разі прийняття Закон набере чинності з дня його опублікування, а частина норм – із 1 липня 2021 року.

!!Також читайте: Зміна правил державної реєстрації підприємств та прав на нерухомість – законопроект №4338

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65