У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4338 “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроект містить низку важливих змін до Законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”, що випливають із завдань, визначених Президентом та Урядом України.

Насамперед законопроектом пропонується виключити статті 37 Закону та 34 Закону про реєстрацію, які закріплювали повноваження Міністерства юстиції та його територіальних органів з розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність державних реєстраторів та суб’єктів державної реєстрації.

Внаслідок цього у разі прийняття відповідних законодавчих змін (з урахуванням Прикінцевих та перехідних положень з 1 січня 2022 року) розгляд скарг на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації прав, буде здійснюватись виключно в судовому порядку.

Також законопроект передбачає виключення районних державних адміністрацій з числа суб’єктів державної реєстрації, натомість виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад здійснюватимуть повноваження державної реєстрації в обов’язковому порядку.

Законопроект містить низку норм, які передбачають відмову від зберігання відомостей реєстраційних справ на паперових носіях. Зазначене стосується законодавчих змін в частині формування реєстраційних справ в електронній формі. зберігання справи, сформованої в електронній формі у відповідних реєстрах, усіма суб’єктами державної реєстрації, тощо.

Водночас передбачається, що подальше зберігання вже сформованих реєстраційних справ у сфері нерухомості здійснюватиметься територіальними органами Міністерства юстиції, а у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців  – відповідною сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.

!!!Нагадаємо, у ВРУ зареєстровано законопроект про токенізовані активи та криптоактиви.

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65