Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2020 № 255 посилено карантинні заходи. На них пропонуємо Вам звернути увагу ще раз.Зокрема, з 06.04.2020 заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.
Що ж таке громадські місця в розумінні цієї постанови?
Єдине визначення громадського місця надане у Законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Закон встановлює, що громадське місце – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.
Проте, перелік громадських місць може бути розширений органами місцевого самоврядування. Також, слід зазначити, що цей термін передбачений лише для цілей цього Закону.
Оскільки іншого визначення громадського місця в законодавстві не має, звісно можуть виникати суперечки між громадянами та поліцією. Згідно із поясненнями працівників поліції, громадським місцем вони визначатимуть всі місця у публічному просторі, де можуть збиратися люди.
Прес-службою Кабінету Міністрів України також рекомендовано поза місцем свого проживання завжди знаходитись у масці, так як, будь-яке інше місце може підпадати під визначення «громадського».
Зауважте також на те, що на офіційному сайті КМДА також надано перелік «громадських місць», які такими вважаються у м. Києві, а саме:
– території загального користування (вулиці, майдани, площі, бульвари, проспекти, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, сквери та майданчики, підземні переходи, парки, рекреаційні зони, сади, пляжі, кладовища, інші території загального користування);
– приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, підприємств, установ та організацій (зокрема, заклади торгівлі, надання послуг тощо) усіх форм власності, готелів та аналогічних засобів розміщення громадян, гуртожитків, вокзалів та аеропортів;
– транспорт (у тому числі, який працює у режимі регулярних спеціальних перевезень), зупинки громадського транспорту;
– прибудинкові території;
– території будівель та споруд інженерного захисту територій;
– території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.
Резюмуючи вищевикладене, слід зазначити, задля уникнення якихось непорозумінь із правоохоронцями, ми радимо завжди одягати засоби індивідуального захисту, виходячи із дому, і це перш за все – ваша безпека.
Ми радимо вам дотримуватися правил карантину, бо це, в першу чергу, захистить вас самих!
Будьте здорові, та бережіть себе!