У зв’язку з карантином в корпоративне законодавство внесені зміни, скеровані на продовження строків проведення річних загальних зборів акціонерів, що завершується 30 квітня 2020 року, і передбачено зобов’язання провести відповідні загальні збори в строк не пізніше трьох місяців після завершення карантину. Разом з цим, якщо акціонерне товариство проведе загальні збори під час карантину, це не буде порушенням законодавства.

Якщо через дію обмежувальних заходів провести річні збори акціонерів в очній формі буде неможливо, вони можуть бути проведені дистанційно. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) повинна затвердити нормативно-правовий акт про тимчасовий порядок дистанційного проведення загальних зборів акціонерів.

Аналогічні тимчасові положення були також внесені в закони, що регулюють порядок скликання загальних зборів акціонерів/учасників інститутів спільного інвестування, товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, які є емітентами цінних паперів.

Що стосується строків розкриття інформації про емітентів, згідно змін, що внесені в Закон України «Про цінні папери і фондовий ринок», в 2020 році це можна буде зробити протягом 5-ти робочих днів після проведення загальних зборів акціонерів (загальних зборів учасників інших емітентів).

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65