Нова компенсація підприємцям, які через введення карантину в “червоних” зонах призупинили роботу, буде розраховуватися в межах середньої зарплати в регіоні.

Денис Шмигаль повідомив у своєму телеграм-каналі, що Держава підтримає людей у період жорсткого карантину в регіонах. За дорученням Президента Володимира Зеленського вони обговорили сьогодні з міністрами механізми виплат компенсації підприємцям.

Прем’єр-міністр доручив Мінекономіки спільно з Мінфіном, Мінсоцполітики, Мінрегіоном, із залученням органів місцевого самоврядування розробити алгоритм відшкодування втрат людям, які були змушені припинити свою діяльність через запровадження червоного рівня епідемічної небезпеки в їхньому населеному пункті.

На сайті Президента розміщено текст звернення щодо посилення карантину в окремих регіонах.

В ньому Президент наголосив, що він чекає від місцевої влади відповідних пропозицій, щоб уже наступного тижня розглянути та затвердити їх на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. Додатково до запропонованих за рахунок місцевих бюджетів розмірів допомоги громадянам та бізнесу, які постраждали через локдаун, центральна влада додасть сто відсотків, збільшивши таким чином суми підтримки людей та бізнесу вдвічі.

Для того щоб надання допомоги було максимально прозорим, а головне – швидким, воно має відбуватися завдяки порталу й додатку «Дія», які уже успішно показали себе на національному рівні в січні цього року.

Окрім того, ВРУ має в максимально короткі терміни ухвалити всі зміни, що стануть необхідними для втілення пропозицій місцевих влад та уряду.

Сума виплати підприємцям буде залежати від рівня середньої зарплати в конкретних містах і може відрізнятися залежно від регіону.

За словами Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, програма підтримки бізнесу буде працювати за наступним алгоритмом: місцева влада області “червоної” зони повинна розробити пакет підтримки і показати його центральній владі. Після цього центральна влада додасть до тих коштів, які готова надати місцева влада, ще 100%.

Втім, в областях, де складна фінансова ситуація, Сергій Милованов наголосив, що слід офіційно звертатися до центральної влади, і вона буде вирішувати ситуацію.

!!Також читайте: В Україні звільнили виробників вакцин від відповідальності за негативні наслідки щеплення проти COVID-19

Comments (2)

  1. Pingback: Нові «карантинні» правила в’їзду в Україну: що треба знати?

  2. Pingback: Законопроект №5300: карантинна допомога під час локдауну – розміри, умови та обмеження

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65