Федеральний конституційний суд Німеччини розглянув і відхилив з різних підстав кілька скарг, що стосуються пандемії COVID-19. Про це повідомила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська.

Суд розглянув заяви стосовно: скасування слухань в кримінальних процесах через небезпеку інфікування коронавірусом; заборони зборів на підставі закону про запобігання інфікування; про обмеження підстав, по яких орендодавці можуть розірвати договори оренди.

7 квітня суд відхилив заяву про забезпечення позову про припинення дії Баварського указу про заходи щодо запобіганню інфікуванню коронавірусом і часових обмеженнях на вихід з дому. Заявник стверджував, що заборона зустрічатися з друзями, відвідувати батьків, відвідувати публічні мікропідприємства, тощо є перебільшенням.

Суд підкреслив, що мірами забезпечення позову можна призупинити діючі законодавчі положення лише у виключних випадках. При цьому має застосовуватись чіткий стандарт, згідно якого наслідки оскаржуваних антивірусних заходів є важливими, але не необґрунтованими. Небезпека для життя і здоровя превалює над особистими свободами. Крім цього, обмеження є тимчасовими і містять ряд виключень, а покарання за порушення в конкретних випадках застосовуються з врахуванням інтересів особливої ваги.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65