3 квітня 2020 року НБУ видав постанову «Про особливості застосування вимог окремих нормативно-правових актів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України у зв’язку з установленням карантину та запровадженням обмежувальних заходів».
Національний банк продовжує робити кроки, щоб пом'якшити вимоги до роботи банків під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусу COVID-19.
Отже, на цей період банкам, небанківським фінансовим установам та всім іншим особам дозволяється не подавати до НБУ паперові документи, якщо вони є в електронному вигляді та надіслати їх електронною поштою (системи електронного документообігу) Національного банку України з накладенням на них кваліфікованого електронного підпису.
Згідно Положення № 97 «Про організацію процесу управління проблемними активами в банках», НБУ також продовжив терміни запровадження вимог. Зокрема, на шість місяців подовжено термін розроблення та затвердження банками стратегії управління проблемними активами та оперативного плану. Водночас, банки повинні у термін до 30 квітня 2020 року розробити план роботи з непрацюючими активами та стягнутим майном, визнаними банком станом на 1 березня 2020 року. Кінцевий термін повного запровадження вимог цього положення продовжено до 30 листопада 2020 року.
Також Національний банк передбачив, що плани відновлення діяльності , які розроблені та подані банками згідно з вимогами Положення про плани відновлення діяльності банків України та банківських груп, затвердженого Постановою №95, у 2020 році:
• банкам дозволено застосовувати лише один стрес-сценарій замість трьох. Цей стрес-сценарій має передбачати тривалий негативний економічний ефект поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19;
• для банків, які не мають статусу системно важливого банку, продовжено кінцевий термін подання планів відновлення діяльності з 1 жовтня до 20 грудня 2020 року.
Ця Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Поширте та лайкніть нас: