Верховна Рада на засіданні в середу планує розглянути законопроект №2697 “Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху”.

Про це йдеться в порядку денному пленарного засідання, оприлюдненого на сайті ВР.

В Україні значна кількість дорожньо-транспортних пригод відбувається саме за вини пішоходів, які, грубо ігноруючи правила дорожнього руху, переходять вулиці у непередбачених для цього місцях, у тому числі й у стані сп’яніння. Тож документом пропонується збільшити штрафи за порушення пішоходами правил дорожнього руху.

Як зазначається у пояснювальній записці, прийняття законопроекту підвищить ефективність впливу держави на дисципліну пішоходів як учасників дорожнього руху, рівень правової культури громадян, забезпечить їх виховання у дусі точного і неухильного додержання вимог законодавства, а також покращить рівень безпеки на автошляхах шляхом зменшення кількості порушень правил дорожнього руху.

Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до санкцій частин першої, третьої та четвертої статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), підвищивши розмір штрафу за порушення пішоходами правил дорожнього руху, у тому числі у разі перебування їх у стані сп’яніння або якщо такі дії призвели до створення аварійної обстановки.

Законопроектом встановлюється, що непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі  255 грн. Слід зазначити, що на сьогодні штраф за відповідне правопорушення складає 51 грн.

За ті ж самі правопорушення, вчинені у стані сп’яніння, пропонують карати штрафом в розмірі 510 грн (зараз 136 грн).

Окрім цього, з абзацу другого частини першої статті 127 КУпАП пропонується виключити такий вид адміністративного стягнення як попередження.

Парламент також планує розглянути законопроекти “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання світловідбиваючих елементів пішоходами” (№2694), “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання світлоповертаючих елементів учасниками дорожнього руху” (№2696).

!! Також читайте: Гроші за самоізоляцію кожному?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65