У середу, 3 червня, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №2450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові».

У пояснювальній записці до нього зазначається, що чинне законодавство України дозволяє вільно змінювати ім’я або прізвище, однак воно не передбачає право змінювати на власний розсуд своє по батькові, чим на думку авторів закону порушує статті 21 і 22 Конституції України.

Тому нардепи запропонували внести зміни до цивільного та сімейного кодексів і передбачити право українців вільно змінювати своє по батькові так само, як і прізвище чи ім’я.

Законом пропонується затвердити, що особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я і (або) по батькові.

Дитина, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище, ім’я та по батькові за згодою батьків (або одного з батьків, якщо інший помер, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини і т.д.).

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла 14 років, встановлено опіку, зміна прізвища, імені або по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

Якщо ж один із батьків буде проти зміни по батькові дитини, то спір між ними щодо такої зміни може вирішувати орган опіки та піклування або суд.

!!Читайте також: Прописка в Україні – правила змінено!

Comments (2)

  1. Pingback: Законопроект № 2335 прийнято: Рада врегулювала процедуру визначення статусу особи без громадянства! | Ковальська та партнери

  2. Pingback: Податковий номер на ID-картці прирівняли за юридичною силою до довідки платника податків | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65