Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект № 2335 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства».
Законопроект встановлює процедуру визнання особою без громадянства, що в подальшому надасть змогу для таких осіб законно перебувати на території України, отримати документ, що посвідчує їх особу та підтверджує законність проживання на території України – посвідку на тимчасове проживання та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.

Відповідно до Законопроекту, за умови проживання на території України у визначеному законом статусі понад 2 роки, можна отримати дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання.

Крім того, особам, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства, надали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Їх також звільняють від сплати судового збору та авансового внеску на виконанню судових рішень, які стосуються оскарження рішень про визнання особою без громадянства.

Законопроектом вносяться зміни до ряду законів України, які врегульовують питання надання особам, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства, права на безоплатну вторинну правову допомогу. Також звільняють їх від сплати судового збору та авансового внеску за виконання судових рішень, які стосуються оскарження рішень про визнання особою без громадянства, надають можливості особам без громадянства реалізувати право на працю та належні умови життя.

Так, у Законі України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» зокрема:

  • удосконалюється визначення терміну «особа без громадянства», що узгоджується із терміном «апатрид», визначеним Конвенцією про апатридів;
  • дається визначення термінів «дитина, розлучена із сім’єю», її «законні представники»;
  • передбачається, що із заявою про визнання особою без громадянства, має право звернутися особа незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України;
  • особи, яких визнано особами без громадянства в порядку, встановленому цим Законом, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважатимуться такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства України;
  • доповнюється новою статтею 61, якою визначається процедура визнання особою без громадянства.

Також вносяться відповідні зміни до законів України «Про імміграцію», КАСУ, законів України «Про безоплатну правову допомогу», «Про судовий збір», «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», «Про виконавче провадження», «Про зайнятість населення».

!!Також читайте: прийнято законопроект, який дозволить змінювати по батькові

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

%d bloggers like this: