МОЗ встановило перелік обов’язкових вимог, які повинні виконуватися при роботі агропродовольчих ринків. Відповідні зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року вніс Кабінет Міністрів на засіданні 29 квітня. Змінами впорядковується діяльність агропродовольчих ринків на період карантину.

При дотриманні санітарних норм, які були запропоновані головним санітарним лікарем МОЗ, в Україні відкриється 872 ринки.

Згідно з прийнятими змінами головний державний санітарний лікар України розробив і затвердив перелік вимог щодо профілактичних заходів протидії COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках.

Зокрема, як торговці на ринках, та і самі ринки мають виконати такі вимоги:

🔹 наявність реєстрації агропродовольчого ринку як оператора ринку харчових продуктів;

🔸 допуск працівників та відвідувачів на територію ринку виключно за наявності вдягнутої медичної маски (респіратора);

🔹 проходження безконтактного температурного скринінгу;

🔸 наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;

🔹 кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не більше одного на 10 кв. м торговельної площі;

🔸 відстань між місцями продавців – не менше трьох метрів, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику);

🔹 проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня;

🔸 відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території;

🔹 забезпечення постійного інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися.

Також агропродовольчі ринки зобов’язуються дотримуватися вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення COVID-19 та оперативного усунення порушень.

На Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів покладено здійснення щоденних позапланових перевірок за дотриманням агропродовольчими ринками протиепідемічних вимог, а також обов’язкова присутність не менше двох інспекторів протягом всього часу його роботи.

А ви користуєтесь ринками?

!!Також читайте Гроші українцям: кому, які і за що?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65