Суд відмовився накладати штраф за знаходження в громадському місці без маски, тому що закон не зобовязує їх купляти.

У відповідності до статті 8 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» фінансування профілактичних та протиепідеміологічних заходів здійснюється за рахунок видатків Державного бюджету України і місцевих бюджетів, а в випадках, передбачених законом, – за рахунок видатків підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, а також видатків фізичних осіб.

Виходячи з цієї норми Кельменецький районний суд Чернівецької області відмовився штрафувати селянина, який знаходився на зупинці без маски, з тих мотивів, що йому не було де її купити або пошити.

Постанова по справі № 717/422/20 про притягнення до адміністративної відповідальності по статті 44-3 КпАП була винесена 8 квітня 2020 року. Судом справу закрито за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Так, в матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують, що правопорушник у відповідності до закону за власні кошти зобов’язаний придбати або виготовити засіб індивідуального захисту, зокрема респіратор або захисну маску, або йому профінансували видатки на придбання або виготовлення засобів індивідуального захисту з державного або місцевого бюджетів.

Крім цього, суд звернув увагу, що в Україні не визначені медичні критерії і не прийняті нормативно-правові акти щодо випадків і необхідності носіння громадянами засобів індивідуального захисту.

Comments (2)

  1. Pingback: НЕМАЄ МЕЖ СПІЛКУВАННЮ | Ковальська та партнери

  2. Pingback: На город без маски - законно! | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65