Зборами суддів Миколаївського апеляційного суду прийнято рішення про недоцільність проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням “Skype” та “Zoom”. Про це повідомляє прес-служба суду, зазначає Судова влада України.

Зазначається, що наразі широкого обговорення набуло питання щодо доречності проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме програмного забезпечення для відеоконференцій “Skype” (розробник Macrosoft, розташовується в США, м. Редмонд, штат Вашингтон) та “Zoom” (розробник WebEx, розташовується в США, м. Сан-Хосе, штат Каліфорнія).

Однак вказані новели можуть призвести до порушення пункту 5 статті 6 Закону України “Про захист персональних даних” відповідно до якого обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Отже, через відсутність відповідного захисту персональних даних користувачів зазначених платформ, 13 квітня 2020 року зборами суддів Миколаївського апеляційного суду прийнято рішення про недоцільність проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме за допомогою сервісів для відеочату “Skype” та “Zoom з підстав зазначених вище.

Також повідомляється, що відповідно до “Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду”, який затверджено наказом ДСА України № 169 від 8 квітня 2020 року, програмним забезпеченням для проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв’язку обрано систему “EasyCon”. Тестування програмного та технічного забезпечення розпочато 13 квітня 2020 року.

Про готовність суду для проведення відеоконференцій з використанням системи “EasyCon” буде повідомлено пізніше.

Comments (1)

  1. Pingback: Хроніки посткарантину – готуємось разом! | | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65