Лише за кожним восьмим протоколом про порушення правил карантину накладається адміністративне стягнення. Втім, є області, де не складено жодного протоколу або не стягнуто жодного штрафу.

Таку статистику розгляду судами справ за ст.44-3 («Порушення правил щодо карантину людей») Кодексу про адміністративні правопорушення оприлюднила Державна судова адміністрація.

Так, загалом станом на 28.04.2020 складено трохи більше 6,1 тис. таких протоколів. Проте суди розглянули менше п’ятої частини. Причому тільки 150 справ — з накладенням адміністративного стягнення, що становить менше 2,5% від загальної кількості протоколів.

Натомість, наприклад, у Чернігівській області взагалі не складено жодного протоколу за цією статтею КпАП. На Волині і в Житомирській області протоколи є, але не стягнуто жодного штрафу.

З огляду на статистику, найбільш жорстко реагують на порушення карантину суди Сумщини, де у кожній п’ятій розглянутій справі виписується штраф. «Лютують» і правоохоронці Дніпропетровщини, де складено 951 протокол (15% від загальної кількості), хоча відсоток судових штрафів нижчий (32 із 232 справ). У столиці — не набагато менше (874 протоколи), проте поки що тільки 9 справ зі штрафами.

Втім, кількість протоколів навряд чи свідчить про реальну кількість порушників. Адже подекуди правоохоронці волають не помічати їх, особливо якщо впізнають під маскою знайоме обличчя.

!!Також читайте Європрецедент COVID-19

Comments (4)

  1. Pingback: Особливості виховання при COVID-19 | Ковальська та партнери

  2. Pingback: Судовий аналіз карантинних пільг | Ковальська та партнери

  3. Pingback: Шекспірівські пристрасті в Одеському суді | Ковальська та партнери

  4. Pingback: Карантин: зміни до КПК на період дії карантину чинні! | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65