Отже, на виконання ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 30.03.2020 №540, та відповідно до пункту 10 частини 1 статті 152 та частини 5 статті 153 ЗУ “Про судоустрій і статус судів”, затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.

В умовах карантину, вважаємо – це дуже зручно. А отже, можна не хвилюватися як дістатися суду (враховуючи складності із транспортом, уникнення скупчення людей та інше), не клопотати про перенесення засідання – а вдягнути піджак, взяти паспорта та вперед у засідання зі свого домашнього комп’ютера.

А зараз про деталі Порядку.

  • Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам.
  • Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання.
  • В заяві учасник справи обов’язково вказує:

– назву суду;

– номер судової справи;

– дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;

– своє прізвище, ім’я та по-батькові;

– свій статус в судовій справі;

– електронну адресу, яка використана ним для реєстрації в Системі;

– номер телефону для зв’язку із судом.

 

  • Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
  • Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) та інформує про це Модератора.
  • Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку, зобов’язаний:

– зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;

– активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність  шляхом тестування за допомогою Системи;

– очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні.

 

  • Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
  • На початку судового засідання учасники, що беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, повинні показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру для надання можливості Секретарю підтвердити особу кожного учасника.
  • Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Здійснення фіксації забезпечується секретарем та починається з моменту оголошення головуючим суддею про початок її проведення.
  • Для здійснення якісного запису всі учасники судового засідання повинні висловлюватися голосно і виразно.

 

Бажаємо лише виграшних справ та позитивного досвіду!

Дякуємо, що ви залишаєтесь з нами!)

Будьте здорові, та бережіть себе!

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65