Справа у тому, що за законом держава має фінансувати карантинні заходи, зокрема, забезпечувати масками.

▪️У Сумській області звільнили від штрафу безробітного, який прийшов в магазин без маски та не мав при собі документів. На суді він пояснив, що визнає вину в повному обсязі, але у зв’язку з карантином не може знайти роботу, має на утриманні хворого батька і неповнолітню дитину 8 років. Чоловік пообіцяв в подальшому дотримуватись правил карантину і просив закрити справу за малозначністю. Судді погодилися.

▪️Другий випадок – у Чернівецькій області. Поліцейські побачили чоловіка без маски на зупинці громадського транспорту і склали на нього протокол. У суді чоловік пояснив, що не мав грошей придбати маску, однак шкодує, що вийшов без неї на вулицю. 

Судді вирішили його не штрафувати, адже, відповідно до ст. 8 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за кошт державного та місцевих бюджетів, а у випадках, передбачених законом, –  коштами підприємств.

Обвинувачення також не змогло довести в суді факт того, що чоловік був зобов’язаний купити або виготовити маску, чи те, що йому виділили гроші на її купівлю. Крім того, суд зазначив, що наразі в Україні не визначено медичних критеріїв та не ухвалено правових актів щодо випадків та необхідності носіння масок та респіраторів.

А якби перед тим, як штрафувати, поліцейські надали б чоловікові маску, про що б зазначили в протоколі – то це і було б доказом забезпечення людини маскою з боку держави. І тоді б вже, якби він її не став одягати – притягнення до відповідальності було б виправданим.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65