Національний банк на час карантину починає публікувати щотижневі звіти стану банківського сектору. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

В звіті наводяться дані про динаміку депозитів, кредитні і депозитні ставки, ліквідність банківської системи, а також про заходи, які вживає Національний банк для підтримки фінансової системи.

Зокрема, в першому числі звіту за 13-17 квітня вказується наступне:

1. На початку дії обмежувальних заходів відбувався відтік коштів з рахунків вкладників, однак його темпи були значно нижчими, ніж в перші дні криз 2008 і 2014. В цей же час вже в квітні було скорочення валютних депозитів, зокрема строкових, яке загальмувало через зміцнення гривні і стабільні поставки готівкової валюти в каси банків.

2. Зменшення активності вкладників загальмувало зниження ставок по гривневим депозитам, яке тривало з грудня 2019 року. Потреба банків в короткостроковій ліквідності призвела до вирівнювання ставок по строках: з початку року по коротким депозитам зменшилась менше ніж за довгостроковими.

3. Більшість великих банків маю достатній резерв ліквідності і тримають гривневі ставки практично незмінними. Коефіцієнт покриття ліквідністю перевищує норматив майже в два рази.

!!Також читайте НБУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ НАДАСТЬ БАНКАМ НОВІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ ІДЕНТИФІКАЦІЇ

Comments (1)

  1. Pingback: Зелене світло для відкриття банківських рахунків онлайн! | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65