Вчора набрало чинність нове Положення про здійснення банками фінансового моніторингу.
А отже, незабаром стане реальністю можливість відкриття рахунків у банку на підставі віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів (їх представників).
Нацбанк визначив як повноцінні, так і спрощені моделі віддаленої ідентифікації та верифікації.
Повноцінними моделями є:
🔸 відеоверифікація (верифікація особи працівником банку в режимі відеотрансляції);
🔸 верифікація за допомогою комбінації з використання Системи BankID НБУ та накладення електронного підпису на копію ідентифікаційного документа.
Спрощеними ж моделями, що застосовуються у разі низького ризику ділових відносин та встановлення певних лімітів на обсяги операцій та залишків, є:
🔹 верифікація за допомогою Системи BankID НБУ;
🔹 верифікація за допомогою накладення електронного підпису на копію ідентифікаційного документа;
🔹 здійснення першого платежу на символічну суму на окремий рахунок банку з власного рахунку клієнта, відкритого в іншому банку, що супроводжується наданням ідентифікаційних даних клієнта;
🔹 зчитування даних з безконтактного електронного носія, імплантованого в ID-картку або біометричний паспорт, за допомогою смартфона та фіксації цієї операції;
🔹 верифікація за допомогою ідентифікаційних даних, отриманих з бюро кредитних історій.
Впровадження моделей віддаленої ідентифікації та верифікації потребуватиме виконання банками чималого обсягу підготовчої роботи протягом відведеного для цього часу (до кінця 2020 року). Попри це, очікуємо, що дуже скоро нові можливості для відкриття банківських рахунків стануть доступними для усіх!
Зі свого боку, Міністерство цифрової трансформації надаватиме допомогу Національному банку України та банкам щодо реалізації додаткових варіантів віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів, насамперед із застосуванням функціональних можливостей мобільного додатку “Дія” (зокрема, формування е-паспортів), а також підключення банків до інтегрованої системи електронної ідентифікації.
!! Також читайте: Фінмоніторинг по-новому!