Карантину вже більше року.. І чомусь здавалося, що пости з гучними назвами як наша реакція на «карантинні» рішення влади залишаться у 2020 році. Та це всього лише «здавалося».

❗️ У понеділок, 22 березня 2021 року, на позачерговому засіданні Уряду було прийнято постанову № 230, якою внесено зміни в постанову № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2“.

У пункті 35 з’явився новий підпункт – 15 (п’ятнадцять):

..у «червоних» зонах поширення коронавірусу забороняється  «..перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».

У Міністерстві охорони здоров’я наголосили, що вимога носити маски у громадських місцях “червоних” зон стосується лише під час недотримання соціальної дистанції. Тобто, якщо у парках та вулицях “червоної” зони людина дотримується дистанції з іншими, то від неї не вимагатимуть одягати маску. Про те документ є документ, в якому чітко зазначено зміни, що стосуються заборони перебування на територіях загального користування без масок.

❓ Що таке «територія загального користування»?

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 13 закону України «Про благоустрій» об’єктами території загального користування є:

1️. парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;

2️. пам’ятки культурної та історичної спадщини;

3️. майдани, площі, бульвари, проспекти;

4️. вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

5️. пляжі;

6️. кладовища;

7️. інші території загального користування.

Ну, дякуємо, що хоча б без формулювання «громадське місце».

!!Також змінено правила в’їзду в Україну, про це читайте тут: Нові «карантинні» правила в’їзду в Україну: що треба знати?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65