У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3637 «Про віртуальні активи». Передбачається, що майбутній закон України «Про віртуальні активи» буде складатися з шести розділів.

Центральним органом виконавчої влади, який буде формувати і реалізовувати державну політику у сфері обігу віртуальних активів, стане Міністерство цифрової трансформації України (далі – Мінцифри). На Мінцифри покладено завдання, зокрема, здійснення державного регулювання та контролю за обігом віртуальних активів на території  України, забезпечення та здійснення контролю за виконанням, в межах компетенції, виконання учасниками ринку віртуальних активів законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Також законопроект визначає правовий статус та вимоги до постачальників послуг, пов’язаних з віртуальними активами, через проходження процедур державної реєстрації одного або декількох видів діяльності:

📌 зберігання та / або адміністрування віртуальних активів або інструментів, що дають змогу контролювати віртуальні активи;

📌 обмін віртуальних активів;

📌 переказ віртуальних активів;

📌 надання посередницьких послуг, пов’язаних з продажем або пропозицією продажу віртуальних активів.

Законопроект визначає терміни, зокрема, «віртуальний актив – особливий вид майна, який є цінністю в електронній формі, існує в системі обігу віртуальних активів, та може знаходитись у цивільному обігу. Віртуальні активи можуть бути забезпеченими і незабезпеченими».

Окреме регулювання передбачене для віртуальних активів, забезпечених фінансовими інструментами – державним органом, що регулює введення в обіг та обіг такого віртуального активу виступає Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

!!Також читайте: Криптовалюта в законі! Які правила гри?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65