Компанія Google з червня може почати утримувати прибутковий податок від доходів YouTube-блогерів. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Що відомо

Google має намір оподатковувати дохід, отриманий блогерами від перегляду контенту в США. Йдеться про прибуток в тому числі від переглядів реклами, сервісу YouTube Premium, cуперчата і спонсорства.

Блогери повинні до 31 травня надати податкову інформацію рекламного сервісу Google AdSense.

Ставка податку

Розмір податкової ставки варіюється від 0 до 30% в залежності від того, чи є між країнами угода про уникнення подвійного оподаткування. Якщо користувач не передасть AdSense податкову інформацію до кінця травня, все його доходи від youtube будуть автоматично обкладатися податком за ставкою до 24%.

Тобто податок буде утримуватись з усієї суми, а не тільки з доходу, який отриманий за рахунок перегляду контенту в США.

З чим пов’язаний податок

Потенційний прибутковий збір Google пов’язаний зі змінами в податковому законодавстві США, згідно з якими компанія зобов’язана брати податки з доходів авторів каналів від американських глядачів.

Нагадаємо

17 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4184 , який зобов’язує компанії-нерезидентів оплачувати ПДВ на онлайн-послуги в Україні. Метою законопроекту є підвищення доходів держбюджету від податку на додану вартість.

Прийнятий за основу документ доповнює статтю 208 Податкового кодексу нормою про оподаткування електронних послуг, що поставляються фізособам на території України, розміром 20%. Таким чином, іноземні онлайн-сервіси, на зразок Facebook, Netflix, Youtube та інші, якими користуються українці, повинні будуть платити податок за свою фактичну роботу в країні.

Під електронними послугами розуміється надання доступу до контенту через інтернет. Це може бути доступ до зображень, фотографій, текстів, книг, журналів, відео, аудіо, ігор, азартних ігор.

Компанія-нерезидент – це компанія, у якої немає в країні постійного представництва. Для того, щоб надавати послуги українцям, вона повинна зареєструватися в українській податковій як платник ПДВ.

Водночас, із кодексу виключають норму про “податок на іноземну рекламу”, тобто, українські юрособи та ФОП не повинні будуть платити 20% податку при купівлі електронних послуг у іноземних компаній.

За підрахунками авторів законопроекту, якщо таке рішення буде прийнято, то нові норми принесуть до бюджету додаткові 3 млрд гривень. !!Також читайте: Е-трудова книжка: закон про перехід на електронні трудові книжки офіційно опубліковано!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65