У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4361 “Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу”.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроектом пропонується внести зміни до частини другої статті 20 Закону України “Про державну службу”, якими надати можливість особам, які займаються адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) не менше певного визначеного строку, встановленого в залежності від категорії посад державної служби, мати право претендувати на зайняття посади державної служби.

Нардепи переймаються браком кадрів на державній службі. Тому прагнуть залучити нові обличчя, звабивши зарплатами держслужбовців, зокрема адвокатів.

Займати посади категорії «А» дістануть можливість особи, які не менш як 3 роки займаються адвокатською, нотаріальною діяльністю та\або є арбітражними керуючими. Аби претендувати на посади категорії «Б» у державному органі, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, тим же категоріям громадян знадобиться стаж не менш як 2 роки.

Та, як відомо, призначення на держслужбу позбавляє адвоката можливості провадити професійну діяльність, і у разі виникнення обставин несумісності згідно із законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» він має у триденний строк подати заяву про зупинення адвокатської практики.

Нагадаємо, ВРУ пропонують змінити правила держреєстрації підприємств та прав на нерухомість.

!!Також читайте: Токенізовані активи та криптоактиви: у ВРУ зареєстровано законопроект

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65