Наказом №408 від 22 травня МВС (який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 липня 2020 р. за N 625/34908 ) затвердило 2 інструкції – Інструкцію про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія та Інструкцію про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї. Наказ набирає чинності з дня опублікування.

Документами, що засвідчують підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, є:

1️. свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв (далі – свідоцтво) установленої законодавством форми, інформація про яке внесена закладом до ЄДР МВС;

2️. документи про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професіями “Водій автотранспортних засобів”, “Водій мототранспортних засобів”, “Водій трамвая”, “Водій тролейбуса” (диплом кваліфікованого робітника, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації), видані закладом, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти (далі – документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка).

При цьому документ, що засвідчує підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів, дійсний для здачі іспитів в територіальному сервісному центрі (ТСЦ) МВС протягом двох років з дня закінчення закладу.

Під час здачі теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (у тому числі фото- і відеофіксація процесу складання іспиту). Порядок використання технічних засобів встановлено Інструкцією.

!Особливості складання теоретичного іспиту для водіїв

– Теоретичний екзамен приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС.

– Екзаменаційний білет містить 20 питань. Кожне питання має від двох до п’яти варіантів відповідей, лише один з яких правильний.

– Особі ставляться виключно питання, що відповідають категоріям транспортних засобів, право на керування якими вона претендує отримати.

– У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії.

– Час проведення теоретичного іспиту становить 20 хвилин. Хронометраж часу здійснюється автоматично з моменту виведення на екран монітора автоматизованого робочого місця першого питання.

Теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо особа:

🔸 припустилася трьох помилок;

🔹 не надала відповіді на питання у відведений для складання теоретичного іспиту час;

🔸 під час відповіді на питання користувалася додатковими електронними приладами, навчальною літературою, засобами зв’язку, пристроями зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремими елементами, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друкованими або рукописними матеріалами, іншими засобами, предметами, приладами (крім виробів медичного призначення), а також підказками інших осіб.

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

Особа, яка не склала теоретичний іспит, до практичного іспиту не допускається.

!Особливості здачі практичного іспиту для водіїв

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Перед його початком екзаменатор повинен познайомити людину з порядком проведення. Приймання практичного іспиту проводиться у два етапи:

– перший етап практичного іспиту – на майданчику для навчання з початкового керування;

– другий етап практичного іспиту – в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).

Тривалість практичного іспиту на майданчику для навчання з початкового керування повинна бути достатня для визначення вміння особи керувати транспортним засобом відповідної категорії безпечно для інших учасників дорожнього руху, але не менше 10 хвилин.

Тривалість практичного іспиту на вулично-дорожній мережі повинна складати не менше 20 хвилин.

Загальна тривалість практичного іспиту не повинна перевищувати 60 хвилин.

Особі для складання практичного іспиту надається три спроби.

Якщо особа не склала практичний іспит у третє, до наступного іспиту така особа допускається після проходження повторного курсу підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі.

Що робити, якщо втратили водійські права

У разі втрати чи викрадення посвідчення водія, нове оформляється та видається без складання іспитів. Якщо людина втратила або у неї вкрали посвідчення водія, отримане вперше, до закінчення терміну його дії, то ТСЦ МВС видає нове посвідчення, яке вважається виданим вперше, із зазначенням терміну дії втраченого або викраденого посвідчення.

!!Також читайте: Легалізація електротранспорту: на яких умовах гіроборди та електросамокати стануть учасниками дорожнього руху?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65