Найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект № 3023 від 06.02.2020 року, відповідно до якого водії персонального легкого електротранспорту можуть стати повноправними учасниками дорожнього руху з певними обов’язками.

Нардепи пропонують доповнити Закон України «Про дорожній рух» статтею 19-1 «Правовий статус, основні права і обов’язки користувачів персонального легкого електротранспорту».

Хто є користувачем персонального легкого електротранспорту?

До користувачів персонального легкого електротранспорту відносяться особи, які пересуваються з використанням одно-, дво- або триколесного механічного транспортного засобу, що приводиться в рух за допомогою електричного двигуна (електричні скутери, cігвеї, гіроборди, гіроскутери тощо), окрім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Які права передбачені?

Особи, які керують персональним легким електротранспортом, мають право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а в разі їх відсутності – по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.

Які обов’язки передбачені?

🔹 використовувати технічно справний та належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт;

🔸 рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів;

🔹 керувати персональним легким електротранспортом, що обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. Вимога щодо обов’язкового обладнання персонального легкого електротранспорту звуковим сигналом не поширюється на випадки, коли можливість такого обладнання не передбачена конструктивним рішенням виробника;

🔸 під час руху у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги мати увімкнений ліхтар (фару) та виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб;

🔹 не перевозити пасажирів, окрім випадків, коли їх перевезення прямо передбачено конструктивним рішенням виробника персонального легкого електротранспорту;

🔸 не користуватися під час руху засобами зв’язку, тримаючи їх у руці;

🔹 не допускати випадків керування персональним легким електротранспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Санкції

Відповідно до проекту власників електротранспорту зможуть штрафувати за порушення правил дорожнього руху на 85 грн., а також за перехід дороги в недозволеному місці – на 51 грн.

!!Також читайте: Дозволене перевищення швидкості планують збільшити: законопроект №3744

Comments (1)

  1. Pingback: Водійські права видаватимуть за новими правилами: теоретичний та практичний іспит для водіїв відтепер фіксуватимуться на фото і відео. | К

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65