Законопроект про платіжні послуги (№ 4364), зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на осучаснення українського ринку платежів та переказу коштів.

У НБУ пояснили, що норми цього документа спрямовані на зміну застарілих підходів до правового регулювання платіжного ринку, розширення кола надавачів платіжних послуг та упорядкування їх діяльності на платіжному ринку, а також на посилення захисту прав споживачів цих послуг.

Зазначається, що нове регулювання платіжного ринку передбачає кілька ключових змін на ринку платіжних послуг. Існуватиме дев’ять платіжних послуг, з яких сім є фінансовими платіжними послугами, дві – нефінансовими; також буде визначене коло їх надавачів і встановлені вимоги до авторизації надавачів платіжних послуг.

При цьому надавачі набуватимуть статусу фінансових установ одночасно із правом надавати платіжні послуги. Небанківські фінансові установи зможуть здійснювати платіжні операції без обов’язкової участі в платіжних системах.

Випускати електронні гроші та емітувати платіжні картки зможуть не лише банки, але й інші надавачі платіжних послуг, що отримали відповідну ліцензію.

«Цей законопроект на фінансовому ринку називають законопроектом “про відкритий банкінг”. Хоча він більше – про новий рівень платіжних послуг, про якість та орієнтацію на клієнта. Ми впевнені, що новий закон створить умови для подальшого розвитку платіжних продуктів, сервісів і послуг. На ринок зможуть вийти нові учасники, що сприятиме зростанню здорової конкуренції”, – прокоментував заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Ухвалення законопроекту дозволить адаптувати законодавство України до законодавства ЄС, сформувавши правову основу для інтеграції українського платіжного ринку з європейським.

Чинний закон про платіжні системи та переказ коштів в Україні, ухвалений ще в 2001 році, у НБУ вважають морально застарілим.

!!Також читайте: Нотаріуси та держреєстратори зможуть перевіряти справжність судових рішень у режимі онлайн

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65