Державні реєстратори та нотаріуси можуть отримувати повний текст судового рішення при розгляді заяв у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Зазначається, що це стало можливим завдяки запровадженню ДП Національні інформаційні системи  інформаційного обміну з Державною судовою адміністрацією України (ДСА).

“Цей черговий крок у рамках реалізації антирейдерських заходів в Україні унеможливить незаконну перереєстрацію права власності, інших речових прав на нерухоме майно на підставі заяв з використанням завідомо підроблених рішень та ухвал суду, а це означає додаткові гарантії захисту права власності в Україні”, ідеться у повідомленні.

Однією з підстав для зміни речових прав на нерухомість є рішення суду. У таких випадках, заявник надає реєстратору рішення суду, проте єдиною можливістю перевірити справжність рішення, чи вступило воно в силу тощо, був письмовий запит до відповідного  суду. Водночас, у публічній версії Єдиного реєстру судових рішень низка важливих даних не розкриваються (замість конкретних імен та адрес використовуються Особа1, Особа2, Адреса1, Адреса2). Це дозволяло рейдерам знаходити будь-яке більш менш схоже за суттю судове рішення та підставляти потрібні імена та адреси.

Зокрема, це нововведення дозволить реєстраторам перевіряти справжність рішення суду, яке є однією з підстав для зміни речових прав на нерухомість, чи вступило це рішення в силу тощо, безпосередньо у Єдиному реєстрі судових рішень, отримуючи повну інформацію, що включає сторони справи, адреси тощо, у режимі онлайн.

!!Також читайте: Внесення відомостей про бенефіціарів до ЄДР. Коли буде затверджена структура власності?

Comments (1)

  1. Pingback: Законопроект про платіжні послуги: випускати електронні гроші та емітувати картки зможуть не лише банки | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65