Заочне обрання запобіжного заходу у вигляді арешту колишньому президенту України Віктору Януковичу дає можливість Офісу генпрокурора розпочати процедуру екстрадиції.

“Вказане рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно В. Януковича процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia)” – про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

4 травня 2020 року Печерський районний суд Києва обрав Януковичу запобіжний захід у виді тримання під вартою у кримінальному провадженні від 07 листопада 2017 року за фактом захоплення державної влади (ч. 1 ст. 109 КК України).

Це провадження стосується обставин захоплення Януковичем в період вересня – жовтня 2010 року державної влади “шляхом вчинення дій, спрямованих на незаконне збільшення обсягу його владних повноважень, як президента України”.

В прокуратурі вказують, що владні повноваження відносилися до повноважень законодавчої та виконавчої влади, унаслідок повернення в неконституційний спосіб дії Конституції України від 28 червня 1996 року, до якої Законом України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року №2222-IV були внесені зміни.

!! Читайте також Реванш гаранта?

А також дивіться наше нове відео

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65