«Укрпошта» зможе надавати банківські послуги. Відповідні зміни передбачає законопроект №2788-д щодо фінансових послуг у сфері поштового зв’язку, який 19 травня був прийнятий в першому читанні за основу.

Законопроектом пропонується запровадити систему поштових рахунків, ввести термін “поштовий рахунок”, визначається перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта», серед яких: відкриття та ведення поштових рахунків, проведення розрахункових банківських операцій, випуск та обслуговування платіжних карток, залучення коштів фізичних і юридичних осіб, здійснення валютообмінних операцій.

«Укрпошта» зможе відкрити поштові рахунку для юридичних осіб, а також фізичних осіб підприємців, розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів. Поштовий рахунок використовується для розрахунків за продукцію, виконані роботи, надані послуги, для виплати заробітної плати, пенсій, сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), а також інших розрахунків, пов’язаних з фінансовим забезпеченням діяльності для зберігання коштів.

Фізичні особи зможуть відкрити на договірній основі поштові рахунки для зберігання грошових коштів і здійснення розрахункових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та законодавства України.

Окрім того, законопроект передбачає кримінальну відповідальність за доведення «Укрпошти» до несплатоспроможності.

Також “Укрпошта” вступить до Фонду гарантування вкладів фізосіб, але не буде отримувати банківську ліцензію в НБУ, а державне регулювання її діяльності з надання фінансових послуг буде складовою грошово-кредитної політики і політики регулювання фінансового сектора.

Крім того, в “Укрпошти” не буде поняття банківської таємниці, для цього створюється окремий термін – професійна таємниця національного оператора поштового зв’язку.

!!Також читайте:

Хто отримає зарплату без обмежень?

Штрафні бали в минулому

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

%d bloggers like this: