Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону №2325 “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України”.

Зазначається, що законопроектом пропонується внести зміну до статті 73 Кодексу законів про працю України, якою пропонується назву державного свята “День захисника України” замінити на “День захисників України”.

Трішки деталей з пояснювальної записки.

Як відомо, починаючи з 14 жовтня 2014 року в Україні щорічно відзначається День захисника України. Це свято було започатковане Указом Президента України №806/2014 від 14 жовтня 2014 року.

Для багатьох громадян України цей день є важливим та пам’ятним, а саме свято було встановлене задля вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.

На наше глибоке переконання, нинішня назва свята «День захисника України» не повністю передає його суть та зміст. Адже поруч із чоловіками-захисниками Україну боронили також і жінки-захисниці.

За даними Міністерства оборони України, сьогодні у Збройних Силах України служать 27074 жінок-військовослужбовців, з них 949 — старші офіцери. Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС надано 9916 жінкам, 166 військовослужбовець у період з 2014 року відзначено державними нагородами України. Крім того, жінки-захисниці століттями поруч зі своїми побратимами-чоловіками боролися за незалежність України.

Мова є важливим кодом, через який формується бачення суспільства про історію, культуру та традиції свого народу. Тому вживання коректних назв дозволяє адекватно відобразити роль обох статей — і жінок, і чоловіків у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.

Враховуючи вищевикладене доцільно ініціювати зміну назви державного свята «День захисника України» на «День захисників України» з метою вшанування мужності та героїзму жінок та чоловіків — захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.

!!Також читайте: Пересуватися групами до восьми осіб дозволено!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65