Народні депутати зареєстрували законопроект “Про ріелторську діяльність”, яким хочуть детінізувати галузь і дозволити купувати або орендувати нерухомість виключно через ріелторів, які будуть проходити іспити на кваліфікацію.
Згідно законопроекту купити (продати) або орендувати (здати в оренду) нерухомість буде законно тільки через ріелторів.
Також ріелтори будуть вносити інформацію за договорами (з присвоєнням унікального номера) в новий сервіс – Єдину інформаційну базу. Незареєстровані в базі ріелторські договори не будуть вважатися законними. Сама база буде публічною і доступною онлайн.
Передбачається, що база забезпечить систематизацію і швидкий пошук перевіреної інформації про нерухоме майно (юридичної, технічної, цінової і т.д.) і надасть можливість користуватися інструментами при проведенні операцій з об’єктами нерухомості.
Крім цього, ріелтор буде проводити паспортизацію об’єктів, без якої, наприклад, прорекламувати свою квартиру (скажімо, на сайті оголошень) – неможливо.
Передбачається, що реклама нерухомості повинна буде містити в собі номер паспорта об’єкта. За невиконання цієї вимоги законопроект передбачає штраф в 47,2 тисячі гривень.
Ріелтори будуть зобов’язані пройти професійну підготовку і складати кваліфікаційний іспит. Атестовані ріелтори будуть вноситися в ще один новостворений сервіс – Єдиний реєстр ріелторської діяльності (Єдиний реєстр фізичних осіб, юридичних осіб та професійних об’єднань у сфері ріелторської діяльності).
Іспит буде проводити комісія “Національної федерації фахівців у сфері ріелторської діяльності”. До складу комісії увійдуть фахівці, яких будуть делегувати професійні об’єднання. Ця федерація також стане власником Єдиного реєстру ріелторської діяльності.
За роботу без ріелторських свідоцтв передбачені штрафи від 8,5 до 17 000 гривень з конфіскацією прибутку. Повторне порушення буде каратися від 17 до 34 тисяч гривень (також з конфіскацією прибутку).
!!Також читайте: Штрафи за порушення законодавства про працю
Pingback: У Мінфіні презентували Концепцію запровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств | Ковальська та партнери
Pingback: Громадським закладам пропонують надати доступ поліції до камер відеоспостереження | Ковальська та партнери