Багато підприємств рано чи пізно стикаються з придбанням програмної продукції. Саме тут завжди виникають бурні дискусії між бухгалтерами та керівниками підприємств стосовно правил оподаткування таких операцій, реєстрації податкових накладних для них, а також наявності/відсутності податкового кредиту/податкових зобов’язань за операціями з програмною продукцією (софтом).

!Саме тому, ми вирішили нагадати правила оподаткування операцій з поставки програмної продукції: Згадаємо! Правила оподаткування продажу програмного забезпечення та правила відображення продажу програмної продукції у податковій накладній.

При поставках програмної продукції платником ПДВ складається та реєструється податкова накладна з кодом ставки – 903 – звільнені від оподаткування операції у графі 8. При цьому у графі 3.1 податкової накладної треба заповнювати умовний код товару – 00502, який визначено довідником умовних кодів, відсутніх у довіднику  УКТ ЗЕД. Також потрібно обов’язково вказати в графі 9 код пільги відповідно до довідника пільг і відобразити потім використання такої пільги в додатку 6 до Декларації з податку на додану вартість за звітний період в якому використана така пільга.

Нагадаємо, що правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за № 137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. № 276).

Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, а також Довідник пільг розміщено на офіційному веб-порталі податкової

!!Також читайте: Держфінмоніторинг буде зупиняти фіноперації за новими правилами: оприлюднено проект наказу!

Comments (1)

  1. Pingback: Перевірки бізнесу: мораторій на перевірки бізнесу можуть скасувати! | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65