У ВР зареєстровано законопроект № 4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, який має чітко встановити правила роботи колекторів та їх регулювання, як повідомляє НБУ.

Що може змінитись на краще?

В цілому врегулюється така діяльність взагалі, що вже  саме по собі є дуже великим плюсом. Як ми повідомляли раніше у відеоконсультації «Хто такі колектори і яку радість вони приносять» (ви можете переглянути тут), нажаль в Україні колекторська діяльність нічим не регламентується.

  • Законопроект передбачає створення публічного реєстру колекторських компаній, який буде вести НБУ, тобто – колекторські компанії, яких не буде в реєстрі не матимуть права на ведення колекторської діяльності.
  • НБУ здійснюватиме нагляд за колекторами та їх поведінкою стосовно споживачів, де будуть розглядати звернення громадян та контролюватись дотримання законодавства колекторами.
  • На етапі підписання договору кредитування (не залежно від того, хто кредитор) – банки та фінансові компанії повинні будуть попереджати своїх клієнтів щодо можливості залучення колекторів при протермінуванні платежу за кредитом, при цьому – споживач знатиме завчасно з якою колекторською компанією матиме справу у майбутньому.
  • Дотримання вимог етичної поведінки під час взаємодії зі споживачем!! – інакше штраф або виключення з Реєстру колекторських компаній.

!!Також читайте: В Україні запроваджено електронну форму виконавчого документу

Comments (1)

  1. Pingback: Покарання колекторів за незаконний тиск на боржників: закон прийнято

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65