Відповідь на питання дає адвокат Дем’яновський Юліан Галійович, керівник консалтингово-юридичної компанії «Ковальська та партнери», який поєднює адвокатську практику із членством в громадській раді при ДПС України:

– Під час розгляду справи за позовом ПАТ «Родовід Банк» та колекторської компанії «Вердикт Капітал» до моїх підзахисних, яких я представляв у суді: громадян України Поліщук Н.М. та Кравчук Г.В., судом неодноразово вимагалось від колекторської організації подати докази оплати права вимоги боргу, який колекторська організація отримала від банку внаслідок підписання договору уступки права вимоги боргу. Однак, колекторське організація такі вимоги суду проігнорувало, що і стало підставою для мене, клопотати до суду щодо залишення позовних вимог позивачів без розгляду.

– Суд прислухався до моїх доводів, та задовільнив клопотання, скориставшись при мотивуванні судового документу рішенням ЄСПЛ від 07.07.1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії», залишив позовні вимоги позивачів без розгляду, створивши на мою думку важливий прецедент.

– Також судом було встановлено, що для набуття колекторською організацією права вимоги боргу від громадян, що мали кредитні угоди з банківською установою, та звернення до моїх підзахисних з позовними вимогами щодо стягнення боргу за кредитним договором внаслідок укладення договору уступки права вимоги, недостатньо лише самого договору уступки права вимоги, а необхідно надати суду докази оплати набуття права вимоги від банківської установи.

– Я вважаю, що Шевченківським районним судом міста Києва у складі головуючого судді Притули Н.Г. по справі, що відноситься до категорії спорів громадян з банківськими установами та колекторськими організаціями, було винесено справедливу ухвалу, що дало підстави для створення важливої судової практики.

Підсумовуючи вищесказане, хочу сказати: що, якщо Банк передав Ваш борг колекторам, це ще не означає, що Ви винні погасити кредит колекторам. Саме колекторам потрібно довести свою правоту та повноваження на стягнення з Вас боргу. Користуйтесь практикою, яку ми створюємо для Вас.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65