15 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №3707 «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо запровадження електронної форми виконавчого документу».

Законопроект передбачає надання можливості пред’явлення до примусового виконання виконавчих документів, виданих в електронній формі, що дозволить скоротити терміни для направлення їх на примусове виконання. Також це прискорить проведення виконавчого провадження, знизить витрати на друк виконавчих документів та послуги поштового зв’язку. Також він дозволить зменшити частку ручної роботи, зробить процес проведення виконавчого провадження більш ефективним, технологічним і сучасним, вважають автори законопроекту.

Законопроектом внесено до частини 3 статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» зміни, якими передбачена можливість видачі виконавчого документу в електронній формі. При цьому, порядок пред’явлення до виконання вказаних документів визначатиметься Міністерством юстиції України.

Згідно із законопроектом, «Виконавчий документ може бути видано у формі електронного документа відповідно до законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги». Порядок пред’явлення до виконання виконавчих документів, виданих у формі електронного документа, визначається Міністерством юстиції України».

!!Також читайте: Верховна Рада скасувала обов’язкове ведення книги обліку доходів для ФОПів

Comments (2)

  1. Pingback: Увага! Мін'юст запустить оновлений ЄДР: з 5 по 16 серпня ЄДР працювати не буде | Ковальська та партнери

  2. Pingback: Діяльність колекторів – врегулюють чи ні??? | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65