13 травня український парламент прийняв відразу кілька законопроектів, які повинні трохи полегшити в кризу життя бізнесу та громадян України, а також підтримати ту частину української економіки, яка найбільше постраждала від коронакризи.

Насамперед – це проект закону “Про внесення змін у Податковий кодекс України та інші закони України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення короновірусної хвороби (COVID-19)” № 3329-д, який продовжує термін дії наданих раніше пільг до кінця карантину. Більш детально можна ознайомитись у відео: Пільги – частина 1: Платники податків.

Другий законопроект дає підтримку для малого та мікробізнесу — № 2166, про внесення змін до закону про збір та облік ЄСВ (щодо усунення дискримінації по ряду платників). Більш детально можна ознайомитись у відео: Пільги – частина 2: Підтримка малого та мікробізнесу.

Ще один законопроект з тієї ж серії — № 3297, про внесення змін до Господарського кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами в період дії карантину. Більш детально можна ознайомитись у відео: Пільги – частина 3: Кредити бізнесу без штрафів.

З одного боку ми не маємо для бізнесу якихось там сильно значущих полегшень, з іншого боку, при грамотному підході до використання законів в роботі, – є можливість трошки десь зекономити, а десь і одержати мінімально допомогу, що вже є добре.

Всі ці законопроекти – потрібні і важливі, і дуже добре, що Верховна Рада їх прийняла.  Але цих заходів недостатньо щоб малий і середній бізнес зміг в стислі терміни повернути країну на траєкторію зростання, законодавцям варто бути більш щедрими.

!!Також читайте: Які карантинні пом’якшення можуть відбутись у другому етапі?

Comments (1)

  1. Pingback: Які карантинні обмеження відмінять з 22 травня?! | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65