На початку квітня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №3301, яким передбачають змінити покарання за викрадення авто, яким хочуть змінити кілька статей Кримінального кодексу. Зокрема, йдеться про статтю 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), 290 (знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу). А також до статті 250 (проведення негласної слідчої (розшукової) дії до постановлення ухвали слідчого судді) Кримінального процесуального кодексу.

Наразі чинна редакція частин 2 та 3 статті 289 КК України «Незаконне заволодіння транспортним засобом» враховує реально заподіяні збитки від злочину. Мовою цивільного законодавства України реальні збитки – це фактичні витрати, вже зроблені потерпілим, або які мають бути ним зроблені для відновлення свого порушеного права.

Частинами другою і третьою статті 289 КК України та пунктом 3 примітки до цієї статті кримінальна відповідальність передбачена у разі незаконного заволодіння транспортним засобом, якщо воно завдало значної або великої матеріальної шкоди, тобто у разі заподіяння тих самих реальних збитків на суму від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (105 100-262 750 грн.) або на суму понад 250 (262 750 грн.) таких мінімумів відповідно.

Народні депутати вважають, що такий підхід не відповідає ані суспільній небезпеці винного, ані загального підходу до кримінальної відповідальності за інші злочини, кваліфікуючою ознакою яких є вчинення злочину у певному розміру (наприклад корисливі злочини: крадіжка, грабіж, розбій тощо). 

Таким чином парламентарі пропонують змінити статтю 289. 

Депутати хочуть змінити міру покарання за викрадене авто. Тобто якщо машина коштує менше 105 100 гривень, то в якості альтернативи можливе покарання у вигляді штрафу, обмеження волі, чи позбавлення волі. А якщо більше – тільки позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої (як додатковий вид покарання).

Comments (2)

  1. Pingback: ПРИВАТНІ ТЮРМИ: ДЖОНУ ГРІШЕМУ І НЕ СНИЛОСЬ | Ковальська та партнери

  2. Pingback: ЧАСТНЫЕ ТЮРЬМЫ: ДЖОНУ ГРИШЕМУ И НЕ СНИЛОСЬ | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65