Кабмін направив до Верховної Ради два законопроекти, які зобов’язують українців носити медичні засоби захисту (маски) правильно. Перший законопроект вводить штрафи для фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних осіб (№3890).

Кабінет міністрів розробив новий законопроект, який повинен зобов’язати не просто надягати медичні засоби захисту, але і робити це правильно. “Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, – презентував законопроект міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 000 гривень, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого працюючого українця.

Так, якщо, наприклад, прийти в торговий центр і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 гривень. А якщо порушити правила повторно, штраф складе вже 255 гривень.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян “, – йдеться в законопроекті №3891.

В Україні для обчислення розмірів штрафів неоподатковуваний мінімум доходів громадян встановлено на рівні 17 гривень.

Карати будуть і тих, хто пускає в громадський транспорт, торгові центри та інші установи відвідувачів з натягнутими неправильно масками. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень.

“За пропуск, допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі і респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, а також і виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту суб’єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян “, – йдеться в законопроекті №3890.

!!Також читайте: карантин продовжено до 31 грудня!

Comments (1)

  1. Pingback: Використання смартфонів та планшетів у школах хочуть заборонити — законопроект №4226 | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65