16 червня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності”. Відповідний законопроект (№2255) ухвалено у другому читанні та в цілому.

Цей Закон передбачає створення Національного органу інтелектуальної власності України (НОІВ) як юридичної особи публічного права (державної організації), що належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (Мінекономіки).

Визначено, що Національний орган інтелектуальної власності (далі – НОІВ) – державна організація, що входить до державної системи правової охорони інтелектуальної власності, визначена на національному рівні Кабміном як така, що здійснює повноваження у сфері інтелектуальної власності, визначені цим Законом, іншими законами у сфері інтелектуальної власності, актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, та статутом, і має право представляти Україну в міжнародних та регіональних організаціях.

Як зазначається, функції НОІВ виконує юридична особа публічного права (державна організація), утворена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, та визначена КМУ. Також визначаються повноваження органу та порядок його створення.

Згідно з перехідними положеннями, цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім п. 7 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

!!Також читайте: Ще одним правоохоронним органом стане Держекоінспекція

Comments (1)

  1. Pingback: Уряд завершує реформу сфери інтелектуальної власності. Нацорган інтелектуальної власності створено! | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65