Верховною Радою на позачерговому засіданні 14 липня прийнято в цілому Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців” (законопроект № 2524).

Законом передбачено удосконалити роботу електронного кабінету платника податків, спростити податковий облік, стимулювати добровільне обмеження паперового документообігу.

Законом внесено зміни до окремих положень Податкового кодексу України, зокрема, покращено електронну взаємодію платників податків з податковими органами. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику податків, будуть відображатися в електронному кабінеті.

Законом визначено, що контролюючий орган веде переписку з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Законом скасовано вимогу про подання заяви платником податків на приєднання до договору про визнання електронних документів.

Законом вводиться автоматична реєстрація в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків.

Законом передбачено, що в електронному кабінеті повинні міститися дані про суму і дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом.

Законом спрощується механізм доведення платником податків відсутності його провини через технічний збій в роботі електронного кабінету, зокрема, скасовується необхідність підтвердження технічним адміністратором і / або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок; скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів і витрат, а також  скасовується обов’язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 і 2 групи спрощенців і 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки в книзі доходів, настає лише тоді, коли такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Крім того, усунуто низку недоліків  Закону № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» (раніше – законопроект №1210) про який ми писали тут.

Але, які саме положення Закону № 466 змінено, поки невідомо. Після публікації тексту Закону можна говорити більш детально по прийнятих змінах.

!!Також читайте: з 1 серпня запрацюють програмні РРО

Comments (2)

  1. Pingback: В Україні запроваджено електронну форму виконавчого документу | Ковальська та партнери

  2. Pingback: Книгу обліку доходів для ФОП планують повернути: новий законопроект | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65