Страховий поліс пред’являється інспектору лише у двох випадках. За непред’явлення поліцейському страхового полісу передбачено штраф 425 грн.

Пунктом 2.1 Правил дорожнього руху передбачено, що водій повинен мати при собі посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб та поліс страхування.

Відповідно до ст.16 Закону “Про дорожній рух” водій зобов’язаний мати при собі та на вимогу поліцейського пред’являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, – страховий поліс.

Ці самі випадки передбачені ч.2 ст.21 ЗУ “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, а саме,  контроль за наявністю договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється, зокрема, відповідними підрозділами Національної поліції при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

Таким чином, поліцейський має право вимагати пред’явити страховий поліс, лише:

  • якщо водій порушив правила дорожнього руху;
  • якщо є учасником дорожньо-транспортної пригоди.

При цьому порушення Правил дорожнього руху повинні бути підтверджені доказами. Якщо ж водій не порушував правила дорожнього руху та не є учасником ДТП, то поліцейський не має права вимагати у водія для перевірки страховий поліс.

!!Також читайте: Водійські права видаватимуть за новими правилами: теоретичний та практичний іспит для водіїв відтепер фіксуватимуться на фото і відео.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65