Якщо є вільна жила площа, то чому б не використовувати її здачу в оренду, як додатковий прибуток?

А от чи потрібно оформлювати ФОП чи ні? Які податки потрібно сплачувати? Про це нижче.

Здавати власну нерухомість Ви можете, і як фізична особа, і можете, оформивши як підприємницьку діяльність (ФОП).

Податковий кодекс України покладає обов’язок сплачувати податки від оренди нерухомого майна, в обох випадках.

Фізична особа-орендодавець за підсумками року зобов’язана подати декларацію про майновий стан і доходи, де серед іншого вказати дохід, отриманий від здачі нерухомості в оренду. Для фізичних осіб (без реєстрації підприємництва), податок складатиме 19.5% від суми орендної плати, а саме: 18% податок з доходу та 1.5% – військовий збір.

На випадок податкової перевірки Ви повинні мати: договір оренди або суборенди, акти приймання-передачі приміщення й акти надання послуг оренди.

Якщо отримуєте орендну плату готівкою, обов’язково оформляти документ про отримання грошей.

У ФОП, на відміну від фізичних осіб, ставки податку менші, проте існують значні обмеження з приводу того, кому та скільки вони можуть надавати нерухоме майно в оренду. Наприклад, на загальній системі оподаткування можна здавати скільки завгодно квадратних метрів,  а от на єдиному податку є обмеження. ФОП на єдиному податку можуть здавати в оренду чи суборенду лише лімітовану кількість квадратних метрів, а саме, житлові приміщення (квартири, будинки) до 100 кв. м; нежитлові приміщення (магазини, підвали, склади, місця на ринках, офіси) до 300 кв. м; земельні ділянки до 0,2 га. Крім того, не всі ФОП на єдиному податку можуть здавати в оренду нерухомість, для платників 1 групи це взагалі заборонено. 2 група платників може здавати в оренду нерухомість, яка є виключно власністю (без здійснення посередництва) і орендарями можуть бути тільки ФОП, юрособи на єдиному податку, фізособи.

У разі, якщо Ви зареєструвалися ФОП та обрали спрощену систему оподаткування – податок складатиме 944.60 грн. щомісячно або 5% від суми орендної плати відповідно для 2 та 3 груп платників єдиного податку.

Якщо здаєте нерухомість як ФОП, гроші вам повинні надходити на підприємницький рахунок, а не на банківську картку фізособи.

!!Також читайте Карантинна допомога: виплати ФОПам на дітей! Як оформити?

Comments (1)

  1. Pingback: Операції з земельною ділянкою: все, що потрібно знати | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65