Нагадаємо, що Кабінет міністрів України прийняв рішення про надання допомоги на дітей ФОПам,  які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до 1-ї та 2-ї групи єдиного податку.

Розміри такої допомоги:

–        для дітей віком до 6 років – 1 779 грн.

–        для дітей віком від 6 до 10 років – 2 218 грн.

Відповідаємо на головні питання, які для всіх є актуальними по цій темі:

1. Хто має право, та які умови отримання допомоги?

Право на отримання допомоги на дітей ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників ЄП мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини і на законних підставах проживають на території України та сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Право на допомогу на дітей ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників ЄП не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” на зазначену дитину.

2. Як стати на облік для призначення допомоги на дітей?

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення (центру зайнятості) заяву і документи, які підтверджують право на отримання допомоги.

Надати цей пакет документів можна як в паперовій, так і в електронній формі, на сайті Мінсоцполітики, а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія» (для цього Вам знадобиться електронний підпис).

Зрозуміло, що на час карантину особистий прийом громадян органами соціального захисту обмежено. Тому в паперовій формі такі документи можна надати поштою (рекомендованим листом із описом вкладення).

 3. Перелік потрібних документів для призначення допомоги на дітей.

Якщо подача в паперовій формі:

 • заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів (завантажити) .
 • копія свідоцтва про народження дитини (дітей) віком до 10 років;
 • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7). Зауважимо, що довідку ОК-7 можна отримати в електронному вигляді через портал послуг ПФУ (тут), або на порталі державних послуг «Дія» (тут);
 • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Якщо подача в електронній формі:

 • заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів (заповнити електронну форму за допомогою електронного підпису: за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua, або скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія» – тут).
 • фотокопія свідоцтва про народження дитини (дітей) віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дитини (дітей) (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
 • фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7); Довідку ОК-7 можна отримати в електронному вигляді через портал послуг ПФУ (тут), або на порталі державних послуг «Дія» (тут);
 • фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

4. Строки надання допомоги: допомога надаватиметься під час карантину та протягом 1 місяця після його завершення. Попередньо, такі виплати будуть відбуватись протягом кількох днів на картки підприємців.

5. Строк розгляду документів та рішення органу соціального захисту

Документи, необхідні для призначення допомоги на дітей, розглядаються органом соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами.

У разі коли до заяви, поданої у паперовій формі, не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо зазначені документи будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня звернення за призначенням допомоги на дітей, така допомога призначається з місяця звернення.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у разі подання заяви та документів в електронній формі).

З постановою КМУ № 329 яка набрала чинності 05.05.2020 року (опубліковано “Урядовий кур’єр” № 84 від 05.05.2020) ви можете ознайомитись тут.

!Також рекомендуємо прочитати:

Карантин: податкові пільги продовжено!

Гроші українцям: кому, які і за що?

Comments (3)

 1. Pingback: COVID-19: Food-бізнес зможе працювати з дотриманням методичних рекомендацій! | Ковальська та партнери

 2. Pingback: Здаєте квартиру в оренду? Що потрібно знати. | Ковальська та партнери

 3. Pingback: Онлайн допомога при народженні дитини. Як оформити? | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65