Під час карантину лікар може відкрити листок непрацездатності на підставі звернення хворого по телефону або за допомогою інтернет-телефонії. Необхідний лише запис в медичній карті амбулаторного хворого.

!Раніше ми писали про медичну реформу.

Документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність видаються і продовжуються виключно після особистого огляду хворого лікуючим лікарем (фельдшером), про що робиться відповідний запис в медичній карті амбулаторного хворого або стаціонарного хворого з обгрунтуванням тимчасової непрацездатності.

Відповідні зміни в Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, внесені наказом МОЗ від 27 квітня 2020 року №963. Також встановлено порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність.

На період тимчасового відсторонення від роботи, що стосується обслуговування населення, людей, що контактували з інфекційними хворими або, які є бактерієносіями, лікар-інфекціоніст або лікуючий лікар видає листок непрацездатності на підставі результатів лабораторних центрів МОЗ.

На період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, у тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих госпіталях), в установах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під контролем у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання COVID-19, листок непрацездатності видається лікуючим лікарем на термін,  визначений законодавством і галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я.  Ця норма не стосується хворих.

!!Також читайте Відкладене лікування.

Comments (1)

  1. Pingback: Хто несе відповідальність за смерть медпрацівників через СOVID-19? | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65