Постановою від 22.04.2020 № 291 Уряд продовжив карантин до 11 травня.
Раніше у МОЗ заявляли, що виносять на найближче засідання Кабміну питання про продовження карантину з пом’якшенням.
Постановою № 291 затверджено Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб.
Що ж передбачає новий порядок?
Особами, які потребують самоізоляції, є:
➖ особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім окремих категорій;
➖ особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 в легкій формі та не потребують госпіталізації;
➖ особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі – система) до перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї;
➖ особи, які досягли 60-річного віку, крім окремих категорій.
Інформацію про осіб, які потребують самоізоляції, в систему вносять:
➖ лікуючий лікар (він же і визначає строк самоізоляції) – стосовно осіб, щодо яких є підозра на інфікування або осіб, які хворіють та не потребують госпіталізації;
➖ працівники закладів системи екстреної медичної допомоги – щодо передачі інформації про звернення осіб з підозрою на інфікування;
➖ працівниками державних установ МОЗ епідеміологічного профілю – стосовно осіб, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком;
За погодженням з лікуючим лікарем або з працівником державних установ МОЗ епідеміологічного профілю особа, що потребує самоізоляції, вносить інформацію самостійно за допомогою мобільного додатка системи.
14 днів у самоізоляції повинні провести особи, які:
➖ мали контакт з хворим;
➖ здійснили перетин державного кордону або перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї та дали згоду на самоізоляцію з використанням системи через мобільний додаток.
Зобов’язання щодо самоізоляції припиняється автоматично після закінчення строку самоізоляції. Установлений строк самоізоляції може бути змінено.
Обов’язки осіб на самоізоляції: постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.
Поточний контроль здійснюється за вибором особи в один із таких способів:
➖ працівниками Нацполіції, Національної гвардії, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами;
➖ через мобільний додаток.
Особа вважається такою, що обрала здійснення контролю за допомогою системи через мобільний додаток, з моменту авторизації в ньому. До моменту авторизації поточний контроль здійснюється відповідними органами.
Через мобільний додаток перевірятимуть відповідність фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефону в момент фотографування.
Після встановлення мобільного додатка у випадкові проміжки часу протягом дня особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин за допомогою мобільного додатка зробити фото свого обличчя.
У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з мобільним додатком, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка, до органів Нацполіції надсилається повідомлення про випадок порушення умов самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами контролю за додержанням зобов’язання самоізоляції.
Надсилання повідомлення до органів Нацполіції не може бути окремою підставою для притягнення особи до адмінвідповідальності.
!!Також дивіться
Pingback: Хроніки посткарантину – готуємось разом! | | Ковальська та партнери
Pingback: Податкова знижка на іпотеку | Ковальська та партнери