Постановою від 22.04.2020 № 291 Уряд продовжив карантин до 11 травня.

Раніше у МОЗ заявляли, що виносять на найближче засідання Кабміну питання про продовження карантину з пом’якшенням.

Постановою № 291 затверджено Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб.

Що ж передбачає новий порядок? 

Особами, які потребують самоізоляції, є:

➖ особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім окремих категорій;

➖ особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 в легкій формі та не потребують госпіталізації;

➖ особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі – система) до перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї;

➖ особи, які досягли 60-річного віку, крім окремих категорій.

Інформацію про осіб, які потребують самоізоляції, в систему вносять:

➖ лікуючий лікар (він же і визначає строк самоізоляції) – стосовно осіб, щодо яких є підозра на інфікування або осіб, які хворіють та не потребують госпіталізації;

➖ працівники закладів системи екстреної медичної допомоги – щодо передачі інформації про звернення осіб з підозрою на інфікування;

➖ працівниками державних установ МОЗ епідеміологічного профілю – стосовно осіб, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком;

За погодженням з лікуючим лікарем або з працівником державних установ МОЗ епідеміологічного профілю особа, що потребує самоізоляції, вносить інформацію самостійно за допомогою мобільного додатка системи.

14 днів у самоізоляції повинні провести особи, які:

➖ мали контакт з хворим;

➖ здійснили перетин державного кордону або перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї та дали згоду на самоізоляцію з використанням системи через мобільний додаток.

Зобов’язання щодо самоізоляції припиняється автоматично після закінчення строку самоізоляції. Установлений строк самоізоляції може бути змінено.

Обов’язки осіб на самоізоляції: постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Поточний контроль здійснюється за вибором особи в один із таких способів:

➖ працівниками Нацполіції, Національної гвардії, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами;

➖ через мобільний додаток.

Особа вважається такою, що обрала здійснення контролю за допомогою системи через мобільний додаток, з моменту авторизації в ньому. До моменту авторизації поточний контроль здійснюється відповідними органами.

Через мобільний додаток перевірятимуть відповідність фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефону в момент фотографування.

Після встановлення мобільного додатка у випадкові проміжки часу протягом дня особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин за допомогою мобільного додатка зробити фото свого обличчя.

У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з мобільним додатком, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка, до органів Нацполіції надсилається повідомлення про випадок порушення умов самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами контролю за додержанням зобов’язання самоізоляції.

Надсилання повідомлення до органів Нацполіції не може бути окремою підставою для притягнення особи до адмінвідповідальності.

!!Також дивіться

Comments (2)

  1. Pingback: Хроніки посткарантину – готуємось разом! | | Ковальська та партнери

  2. Pingback: Податкова знижка на іпотеку | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65